Stoły na taras i balkon

4 Views Comment Off

Stoły ogrodowe nadające się na taras i balkon tworzone są najczęściej z rattanu, wikliny, drewna, plastiku i aluminium. Wybierając stoły przeznaczone na mały balkon należy pamiętać o powierzchni, jaką mogą zajmować, aby nie utrudniać możliwości swobodnego poruszania się. Jeśli wybierzemy odpowiednią wielkość stołu, możemy umieścić przy nim krzesełka i chroniący przed słońcem parasol.

Na niewielkich przestrzeniach można umieścić stoły na taras o charakterze kawowym. Posiadają one bardzo małe rozmiary, dzięki czemu można umieścić przy nich dodatkowe elementy wyposażenia.
Stoły ogrodowe balkonowe powinny być wybrane w sposób uwzględniający ich możliwości użytkowe oraz wytrzymałość. Produkty wykonane z wikliny, rattanu, plastiku są bardzo wygodne i lekkie, co umożliwia ich łatwe przenoszenie. Należy jednak pamiętać, żeby umieszczać je w miejscach, w których mogą oprzeć się nagłym podmuchom wiatru, lub by zabezpieczać ich podstawę przed przewróceniem. Stoły wykonane z drewna są dużo stabilniejsze i cięższe, jednak trudniej jest je przenieść i przechować. Ich zaletą jest to, że nie wymagają stałej ochrony przed opadami deszczu tak jak stoły wiklinowe i rattanowe, które są bardzo mało odporne na wpływ wilgoci. Meble drewniane wystarczy odpowiednio konserwować kilka razy w roku i olejować, dzięki czemu woda spływa z drewna nie wchłaniając się w jego strukturę.
Meble ogrodowe wykonane z aluminium są lekkie i nowoczesne. Ponadto cechuje je stabilność i odporność na warunki atmosferyczne. Aluminiowe stoły ogrodowe tarasowe stanowią alternatywę dla ciężkich mebli żeliwnych, których umieszczanie na wysoko usytuowanych tarasach jest trudne lub niewskazane.

Stoły na taras i balkon
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
In : Biokraft

About the author

Archiwa