Nowoczesne meble ogrodowe

4 Views Comment Off

Nowoczesne meble ogrodowe stanowią estetyczne elementy wyposażenia ogrodu. Są funkcjonalne, wygodne i nie sprawiają problemu podczas przechowywania posezonowego. Nadają się idealnie do ogrodów, oranżerii, na tarasy oraz balkony. Coraz popularniejsze stają się meble wykonane z rattanu oraz technorattanu.

Meble ogrodowe rattanowe są bardzo lekkie a przy tym stabilne. Ich główną zaletą jest duży komfort użytkowania. Produkty rattanowe stanowią estetyczne uzupełnienie zarówno nowoczesnych jak i klasycznych, tradycyjnych ogrodów. Dobrze nadają się również na balkony oraz tarasy. Produkty rattanowe należy jednak chronić przed działaniem wilgoci oraz promieni UV. Są one bowiem mało odporne na warunki atmosferyczne, pozostawione na mocnym słońcu mogą zmatowieć, a wilgoć może doprowadzić do powstania na ich powierzchni pleśni oraz grzybów, których późniejsze usunięcie jest bardzo trudne. Z tego powodu najlepiej umieszczać je w altanach lub miejscach zabezpieczonych przed deszczem. Dzięki małej masie mebli rattanowych można je w łatwy sposób przenosić, co stanowi dużą zaletę poprawiającą komfort użytkowania. Po zakończeniu sezonu, należy je przechowywać w przewiewnych miejscach zabezpieczonych przed wilgocią np. w domach lub na strychach.

Największą wadą rattanu jest jego mała odporność, dlatego nowoczesne meble ogrodowe zaczęto tworzyć z odpornej imitacji tego tworzywa, jakim jest technorattan.

Meble ogrodowe z technorattanu wyglądają jak ich rattanowe odpowiedniki są tak samo elastyczne, ale bardziej trwałe. Zarówno wilgoć jak i promienie UV nie stanowią dla nich zagrożenia. Można je pozostawić przez cały sezon w dowolnej części ogrodu. Produkty te są ponadto ekologiczne i nadają się w całości do recyklingu. Cechuje ich wysoka wytrzymałość oraz duża estetyka. Dodatkową zaletą jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Meble technorattanowe nie wymagają konserwacji i łatwo je przechować. Po zakończeniu sezonu można umieszczać je w niemal każdym miejscu: domu, garażu na strychu lub w piwnicy.

Nowoczesne meble ogrodowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
In : Biokraft

About the author

Archiwa