Jaki wybrać stół ogrodowy?

4 Views Comment Off

Wybierając stół do ogrodu należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników: wielkość ogrodu, walory estetyczne stołu, tworzywo, z jakiego stół jest wykonany, nasze indywidualne preferencje i możliwości przechowywania.

Rozmiar ogrodu jest ważny przy wyborze stołu. Posiadając dużą przestrzeń ogrodową można pozwolić sobie na zakup okazałego stołu biesiadnego. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić powierzchnie ogrodu, lepiej kupić mniejszy okrągły lub kwadratowy stół z funkcją rozkładania.

Stoły ogrodowe drewniane są bardzo estetyczne, ich zaletą jest wysoka żywotność i stabilność. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz czyszczenia. Po zakończeniu sezonu należy je przechowywać w miejscach zabezpieczonych przed wilgocią i wysoką temperaturą.

Stoły ogrodowe metalowe charakteryzuje największa masa. Meble wykonane z żeliwa i innych ciężkich metali są trudne w transporcie i przechowywaniu. Jednak posiadają bardzo długą żywotność oraz atrakcyjny wygląd. Ich konserwacja polega na zabezpieczaniu przed korozją. Coraz częściej tworzy się stoły aluminiowe. Jest to rozwiązanie łączące w sobie wysoką żywotność produktu oraz łatwość w przechowywaniu. Meble aluminiowe są lekkie i często posiadają funkcje składania, co potrafi znacząco zmniejszyć ich powierzchnie oraz ułatwić przechowywanie.

Stoły ogrodowe plastikowe są rozwiązaniem dobrym dla osób, które nie mają czasu na pielęgnowanie i konserwowanie mebli. To produkty lekkie, oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Możliwość wyboru odpowiedniego koloru wpływa dodatnio na wartość estetyczną. Nie jest to jednak produkt odznaczający się najwyższą żywotnością, na powierzchni plastikowych stołów szybko tworzą się zadrapania.

Jaki wybrać stół ogrodowy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
In : Biokraft

About the author

Archiwa